Thonet

Jedinečný příběh společnosti Thonet započal u tesařského mistra Michaela Thoneta (1796 - 1871), který stál u transformace ruční výroby nábytku na průmyslovou výrobu. Michaelovi Thonetovi se podařilo učinit průlom do průmyslové výroby v roce 1859 ve Vídni, a to s židlí č. 14, později nazvanou „vídeňská kavárenská židle“, pro kterou byla použita technologie na ohýbání masivního bukového dřeva. Poprvé v historii výroby nábytku byla realizována standardizace výrobního procesu a rozdělena koncepce práce. Kromě toho byla židle snadno demontovatelná a mohla být dodávána prostorově úsporným způsobem. Židle č. 14 připravila firmě Thonet cestu k tomu, aby se stala globální společností. Následovaly další velice úspěšné návrhy ohýbaného nábytku. Thonetův úspěch kulminoval v roce 1912, kdy společnost vyrobila a prodala dva miliony kusů nábytku po celém světě.

Ocelový nábytek je druhou konstantou v produktové řadě Thonet. V roce 1930 byla společnost největším světovým producentem tohoto inovativního nábytku, který byl navrhován řadou slavných architektů jako je Mart Stam, Ludwig Mies van der Rohe a Marcel Breuer. V současné době jsou prvotní modely z trubkové oceli společnosti Thonet považovány za milníky v historii designu. Jejich jasné, otevřené a jednoduché formy jsou výrazem nového přístupu umění a architektury, který se proslavil pod pojmem “Nová věcnost”. V současnosti jsou klasické modely z třicátých let stále zahrnuty do produktové řady společnosti a vyrábějí se stále v nezměněném tvaru. Mezi nimi například první konzolová židle S 33 od Marta Stama, který získal umělecké autorské právo pro její tvar a konstrukci. Stejně tak modely S 32 a S 64 od Marcela Breuera.

Hlavní sídlo rodinné společnosti, jenž je řízena již pátou generací Thonetů, sídlí od roku 1938 v německém Frankenberku na severu Hesenska. Všechny výrobky, jak z ohýbaného dřeva, tak z trubkové oceli, jsou vyráběny zde, za pomoci nejmodernějšího zařízení a pracovníků s bohatými zkušenostmi s výrobou ohýbaného nábytku. Thonet stále vyvíjí inovativní výrobky, které vynikají kvalitními materiály, trvanlivostí a nadčasovým designem.

Tip: Maintenance

https://www.thonet.de/de

Produkty značky Thonet naleznete v těchto kategoriích: