Montis

Společnost Montis byla založena roku 1974 bratry Tonem a Gerardem van den Bergovými. Zpočátku se orientovala hlavně na domácí - nizozemský trh. Třetí bratr, a v současnosti jediný majitel firmy, Paul van den Berg, který se do vedení společnosti zapojil roku 1980, se výrazně zasadil o rozšíření prodejní základny i mimo Nizozemí. Nyní má Montis zastoupení ve 40 zemích světa. Gerard van den Berg působil v počátcích existence společnosti jako její hlavní designér. Po jeho odchodu roku 1990 převzal tuto funkci Gijs Papavoine. Jeho specifický způsob práce s tvary měl velký význam nejenom pro vybudování výhradního postavení na trhu, které Montis nyní v Evropě má, ale ovlivnil tvarosloví produktů Montisu obecně. Z podobných principů vychází i řada produktů navržených dalšími návrháři jako jsou Niels Bendtsen nebo Gert Batenburg. V posledních deseti letech se portfolio externích designérů výrazně rozšířilo, mimo jiné i o jména jako Dick Spierenburg, Simon Pengelly, Bertjan Pot nebo Studio Job.

Kvalita nábytku Montis spočívá jak v použití vybraných materiálů, tak v kombinaci nejvyspělejších průmyslových výrobních metod a manuální práce zručných řemeslníků. Naprosto novátorským počinem Montisu bylo v 90. letech využití technologie lití polyuretanové pěny do forem, používané do té doby jen v jiných odvětvích, i v nábytkářském průmyslu. Tento postup je nejen ekologičtější a ekonomičtější, ale umožňuje vytvářet nesrovnatelně kvalitnější výrobky ve tvarech, které jsou standardními postupy nerealizovatelné. Díky neobvyklému designu a vysoké kvalitně nachází tento nábytek uplatnění stále častěji nejen při zařizování domácností, ale také ve spoustě projektů po celém světě jako vybavení hotelů, restaurací či letišť.

Novinkou posledních pár let je hravá série Montis+, určená nejen pro děti. Jejím cílem je poskytnut návrhářům v rámci průmyslové výroby co největší tvůrčí svobodu a poznávat tak nové možnosti designu.

Tip: Maintenance

https://www.montis.nl/

Produkty značky Montis naleznete v těchto kategoriích:

Celkem zbývá 4