DCW

V roce 1922 navrhl Bernard-Albin GRAS sérii svítidel pro použití v kancelářích a průmyslovém prostředí. Lampy GRAS jak byly později nazývány ohromily svým jednoduchým, robustním a přesto velmi ergonomickým designem. V základním tvaru neexistují žádné šrouby ani svařované spoje. V roce 1927 koupila firma Ravel patent na výrobu a začala sériová produkce pod značkou Lampe GRAS. Bernard-Albin GRAS byl jedním z nejvíce inovativních designérů 20. století. Funkční estetika jeho lamp a zejména design detailů, jako jsou ramena, držáky a základna byly opravdu originální a daleko předběhli svou dobu.

Velkým příznivcem lamp Lampe GRAS se stává samotný Le Corbusier, který je používá ve vlastních architektonických kancelářích tak i v realizacích vlastních projektů po celém světě. Následují další jako např. Robert Mallet-Stevens, Jacques Emile Ruhlmann a Eileen Gray. Stejně jako u architektů a designérů se lampy těší velké oblibě u umělců, kteří je používají ve svých ateliérech. Poprvé v historii jsou lampy Lampe GRAS stejně populární mezi profesionály tak i mezi lidmi v domácnostech pro potřeby denního použití.

V současnosti se lampy staly vyhledávaným sběratelským kouskem po celém světě, pozoruhodně nejvíce ve Francii, Spojených státech a v Japonsku. Bernard-Albin GRAS byl talentovaný konstruktér a vizionář jehož návrhy se ukázaly být nadčasové.

http://www.dcw-editions.fr/en

Produkty značky DCW naleznete v těchto kategoriích:

Celkem zbývá 39