Carl Hansen & Son

Carl Hansen založil roku 1908 stejnojmennou dánskou rodinnou společnost. Původně oděvní dílna začala brzy zpracovávat i zakázkovou výrobu nábytku. Díky kvalitnímu ručnímu řemeslnému zpracování přešla firma na menší sériovou výrobu nejoblíbenějších kusů. Do poloviny 40. let spolupracovala s dánským architektem Fritsem Henningsenem, jehož zásluhou vznikla kolekce židlí Windsor. Ve stejném období oslovili nadějného designéra Hanse J. Wegnera, jehož spolupráce přinesla společnosti zvýšený zájem o jeho nadčasový design.

Mnoho z návrhů je v dnešní době považováno za ikony dánské moderny, např. legendární židle Wishbone. Mezi další uznávané designéry patří také Kaare Klint, Mogens Koch či Ole Wanscher.
V současné době Carl Hansen produkuje stoly, židle, křesla, pohovky i kancelářský a dětský nábytek a spolupracuje s designéry jako je Strand & Hvass či Thomas Bo Kastholm, syn slavného Jorgena Kastholma. Soustřeďuje se na kvalitu zpracování, tradiční řemeslnou výrobu, materiál a trvale udržitelný design.

Tip: Maintenance

https://www.carlhansen.com/en

Produkty značky Carl Hansen & Son naleznete v těchto kategoriích: