Norm Architects (*2008)

„Normy nejsou nudné" říká jeden ze zakládajících členů Norm Architects Jonas Bjerre-Poulsen, které spoluvytváří s kolegou architektem Kasperem Ronnem. Později se k nim připojuje třetí členka architektka Linda Korndal. Studio Norm usiluje o využití staletých moudrostí, která dnes známe pod zprofanovaným pojmem design. Norm ve svém portfoliu zahrnuje nejen nábytek, svítidla, jídelní servis a nádobí, ale také i větší architektonické projekty.

Norm Architects získalo řadu prestižních ocenění, například Red Dot, cenu iF Design Award a Design Award Plus. „Měli byste být schopni podívat se na náš produkt za 10, 20 let a stále je nacházet užitečné a krásné", popisuje Jonas snahy studia Norm.

Norm Architects, nebo také Studio Norm či prostě jen Norm založili v roce 2008 architekti Jonas Bjerre-Poulsen a Kasper Rønn. Později se k nim přidala třetí členka architektka Linda Korndal. Studio se sídlem v dánské Kodani se zabývá nejen návrhy architektonických projektů, ale je podepsáno pod řadou návrhů produktového designu pro přední zejména skandinávské výrobce jako např. Menu. Návrhy od Norm se vyznačují výrazným estetickým nábojem a nezaměnitelným rukopisem. Norm pracuje s bytovou architekturou, komerčními interiéry, průmyslovým designem, fotografií, grafikou a dalšími výtvarnými médií. Název Norm naznačuje důležitost čerpat inspiraci z tradic a norem, které byly formovány po mnoho století v oblasti architektury a estetiky. Usilují nejen o zaměření se na kvalitu, dlouhou životnost a nadčasovost, kdy kladou důraz na dobrý materiál a kvalitní řemeslné zpracování, ale důležitým aspektem jejich produktů je i vizuální krása, odkaz k historii a co je pro ně nejdůležitější je přežití pomíjivých trendů. Při navrhování produktu si Norm. Architects klade nejen otázku "jak?", ale hlavně "proč?". Proč bychom měli vytvořit tohle? Proč by měl tento produkt existovat? Proč by ho lidé měli kupovat? Proč by si jej měli nechat? Když si položíme otázku "proč?" otevírají se nám hlubší rozměry provedení a můžete se vydat na cestu k vytvoření skutečně trvanlivých produktů. V duchu tradice ke skandinávské jednoduchosti se Norm snaží omezit tvar až na morek kosti v jejich minimalistickém provedení. „Chceme-li najít nejjednodušší tvar pro daný úkol, aniž by se zapomínalo na krásu tvaru a detailu a aby bylo dosaženo bodu, kdy není co přidávat a nic odebírat, můžeme dělat produkty lépe.

https://normcph.com/

Kategorie, ve kterých se nachází produkty designera Norm Architects

Celkem zbývá 11