MHK (*2009)

Designové studio Maly Hoffman Kahleyss (MHK) vzniklo v roce 2009 z renomovaného designového studia Studio Peter Maly design and interior architecture. Od této doby jsou mnohé projekty realizovány triem. Jedním ze vzorců úspěchů je rozmanitost v jednotě.

Birgit Hoffmann
*1968, Mnichov, Německo

Birgit Hoffmann se narodila v Mnichově v roce 1968, studovala průmyslový design v Kielu, obor keramika. Působila ve Studio & Partners v Miláně. V letech 2000 až 2006 působila jako senior designér u Petera Maleho v Hamburku.
V roce 2006 založila vlastní společnost se zaměřením na design nábytku a interiérový design v Hamburku a pracovala v letech 2009-2013 společně s Peterem Maly a Christophem Kahleyss.

 

Christoph Kahleyss
*1963, Oldenburg, Německo

Christoph Kahleyss, narozen v roce 1963 v německém Oldenburgu, studoval obor tesař průmyslového designu na Umělecko - průmyslové škole Muthesius v Kielu. Poté, co pracoval v New Yorku a ve Stuttgartu, si roku 1993 založil svou vlastní firmu v Hamburku. Kromě toho, že vyučoval design nábytku na Umělecko – průmyslové škole Muthesius, působil i jako odborný asistent na módní akademii v Hamburku.

 

Peter Maly
*1936, Trutnov, Česká republika

Peter Maly se narodil roku 1936 v Trutnově. Studoval interiér na Vysoké škole umění a designu v německém Detmoldu. Roku 1970 založil vlastní ateliér, navrhuje nejen interiér, ale i produkty. Tvorbu Petera Maleho je charakterizuje jednoduchost, nadčasovost a funkčnost. Do svých návrhů promítá lásku k základním geometrickým tvarům. Mnoho návrhů se stalo moderní klasikou.
Nové práce prezentuje na veletrzích architektury, pořádá výstavy a navrhuje i interiéry prodejen nábytku, showroomy. Peter Maly je považován za předního designéra nábytku nejen v Německu, ale i v Evropě, což dokládá nespočet ocenění, která získal.

Kategorie, ve kterých se nachází produkty designera MHK