Carlo Colombo (*1967)

Italský designér Carlo Colombo je jednou z vůdčích osobností na poli světové architektury a designu. Již při studiu v roce 1991 na Polytechnické univerzitě v Miláně současně uzavírá smlouvu s Giuliem Cappelinim a v dalších letech spolupracuje s mnoha prestižními značkami. Jeho pole působnosti je zejména v oblasti architektury a designu, ale také v tvorbě prezentací firem a marketingových strategií.

Italský designér Carlo Colombo je jednou z vůdčích osobností na poli světové architektury a designu. Již při studiu v roce 1991 na Polytechnické univerzitě v Miláně současně uzavírá smlouvu s Giuliem Cappelinim a v roce 1992 po něj navrhuje první ikonický design.Postel Kyoto, která byla také ve stejném roce prezentována na Salone di Mobile v Miláně, otevřela Carlu Colombovi dveře k zakázkám v dalších prestižních firmách. Mezi ně se řadí značky jako Arflex, Artmide, Capellini, DePadova, iGuzzini , Flou, Flexform, Zanotta a další.

V roce 2004 byl Carlo Colombo jmenován designérem roku a mezi lety 2005 – 2011 získal celkem čtyřikrát cenu „International Design Award Elle Décor“ .

Carlo Colombo velmi často spolupracuje i  se společnostmi z okruhu marketingových strategií a grafického designu. Spolupracuje z firmami v různých odvětvích na prezentaci značek, zajišťuje tvorbu různých prodejních sítí.  Podílí se na tvorbě veřejných prostorů po celém světe. Mezi jeho nejnovější projekty patří Hong Kong Louvre Gallery, která prezentuje ikony světového designu.

Za jeden z jeho největších  úspěchů se považuje také výhra v soutěži  na návrh polyfunční stavby v Abu-Dhabi .

V roce 2011 rozšířil pole své působnosti a učil na De Tao Masters Academy v Beijingu. Předtím také lektoroval na pultě architektury- průmyslový obalový design v Miláně,

http://www.carlocolombo.ch/

Kategorie, ve kterých se nachází produkty designera Carlo Colombo