Wim Rietveld (*1924 - ✝1985)

Wim Rietveld se narodil roku 1924 v holandském Utrechtu ikonickému designérovi Gerritu Rietveldovi. V roce 1950 vystudoval průmyslový design na Haagské akademii. Brzy po absolvování začal pracovat pro Gispen a stejně jako většina designérů poválečné éry se soustředil na minimalistické a utilitární spojení snadno dostupných materiálů, jako jsou kovy a lamináty. Většina návrhů byla zaměřena na sériovou výrobu, funkčnost a jednoduchost – stohovatelnost, efektivní skladování a balení. Roku 1954 získal zlatou medaili na 10. milánském Triemalle za své křeslo 1407. Brzy se však začal věnovat průmyslovému designu.

Roku 1958 opustil Gispen a do roku 1970 začal pracovat pro De Cirkel, součást skupiny Ahrend, kde se seznámil s designérem Frisem Kramerem. Společně vytvvořili řadu nyní ikonických návrhů, včetně židle Result.
Spolu s designérem Wimem Roeneboomem dále navrhl první amsterodamské metro nebo nakreslil nizozemský standardní autobus. Mimo jiné také přednášel na Královské akademii a na Technické univerzite v Delftu. Zemřel roku 1985 v Nizozemí.

Kategorie, ve kterých se nachází produkty designera Wim Rietveld