Staffan Holm (*1977)

Po ukončení studia na škole designu a řemesel založil švédský designér Staffan Holm v roce 2008 stejnojmenné studio sídlící v Göteborgu. Zaměřuje se na navrhování nábytku, interiérovou architekturu a průmyslový design. Nejdůležitější úsilí značky je vytvářet projekty, které se dotýkají a navazují na design, který má jednu nohu v tradici a druhou zcela na nové půdě.

Již v mladém věku Staffana Holma fascinovaly vynálezy a řemeslná dovednost a tak se později vyučil truhlářem. Poté téměř čtyři roky pracoval i jako tesař. Tato zkušenost jej přivedla až ke studiu designu a následnému založení vlastního studia. Holmova práce klade silný důraz na kvalitu a řemeslné zpracování v kombinaci s lidským aspektem. Jeho návrhy získaly několikrát prestižní ocenění za design po celé Skandinávii.
V roce 2012 navrhl pro dánskou značku Hay kolekci věšáků Gym Hooks. Nechal se inspirovat sportovními gymnastickými kruhy. Věšáky Gym se vyrábí ve třech velikostech a několika barevných odstínech. Fungují dobře ve skupině i samostatně.

http://www.staffanholm.com/