Søren Rose Studio (*1972)

Søren Rose Studio bylo založeno stejnojmenným umělcem, obchodníkem a podnikatelem Sørenem Rosem v Kodani a New Yorku v roce 2008. Hlavní ideje studia nepostrádají skandinávskou jednoduchost, řemeslo a tradice s designem, ve kterém se odráží moderní způsob života. Nově definuje funkci a znovu objevuje řemeslnou tradici. To se vztahuje jak na design nábytku, limitovaných edic produktů, tak i na tzv. zelenou architekturu, interiérové projekty komerčních, bytových i nebytových prostor.

Dánský designér Søren Kjær Rose se narodil v roce 1972. Založil několik různě profilovaných firem a agentur, z nichž jsou všechny dodnes stále aktivní. Je aktivním členem představenstva např. ve firmě In2media, nyní jedna z předních skandinávských internetových agentur, dále v Castit, v kodaňské největší castingové agentuře a Trunk Archive, v dnešním předním fotografickém archívu. Tyto velmi odlišné firemní zkušenosti Sorena naučily řídit podnik manažersky. V průběhu 15-ti let pozorně sledoval designérskou scénu až konečně v roce 2008 založil svou vlastní návrhářskou společnost Søren Rose Studio. V současné době zde pracuje jako hlavní návrhář na plný úvazek.

Pro Sørena je design striktně osobní. Jeho základním výchozím bodem byla vždy stejná otázka: Opravdu chci tohle? Čistě pro sebe navrhl svůj první stěžejní produkt stůl Milk desk, který měl odpovídat a plnit jeho vysněné touhy o dokonalém tvaru a funkci. A v roce 2007, Holmris Hansen - vysoce respektovaný dánský výrobce nábytku za více než tři generace - představil veřejnosti tento dnes již kultovní stůl prostřednictvím své firmy Holmris. Ohromný pozitivní ohlas nenechal na sebe dlouho čekat jak z laické strany tak i odborné.

https://www.sorenrose.com/

Kategorie, ve kterých se nachází produkty designera Søren Rose Studio