Poul Henningsen (*1894 - ✝1967)

Poul Henningsen se narodil v Kodani slavné dánské herečce Agnes Henningsen. V letech 1911 – 1914 studoval techniku na střední škole ve Frederiksbergu, posléze technickou univerzitu v Kodani 1914-1917. Studia však nedokončil.

V začátcích kariéry se zabýval tradiční funkcionalistickou architekturou, ale během několika let se jeho hlavním zájmem stala světla, kterými se celosvětově proslavil. Pole jeho působnosti však bylo daleko rozmanitější, stal se také novinářem a autorem několika novel. Krátkou etapu života dokonce strávil jako hlavní architekt zábavního parku Tivoli v Kodani začátku druhé světové války. Jako mnoho talentovaných Dánů byl však  této době donucen opustit svou zem a stal se součástí dánské skupiny umělců žijících ve Švédsku.

Celoživotní spolupráce s Louisem Poulsenem začala v roce 1925 a trvala až do jeho smrti. Z této spolupráce těží společnost Louis Poulsen dodnes. Henningsenova průkopnická tvorba se zaměřuje na vztah mezi konstrukcí světla, stíny, září a barevnou působností světla a udává trend výroby svítidel společnosti Louis Poulsen.

Kategorie, ve kterých se nachází produkty designera Poul Henningsen