Paul McCobb (*1917 - ✝1969)

Paul McCobb byl jedním z předních designérů moderního nábytku na americké scéně v 50. a 60. letech minulého století. Během 20 let navrhl impozantní řadu multifunkčního nábytku, doplňků, textilií i několik významných projektů interiérů. Narodil se roku 1917 ve Spojených státech amerických a vystudoval Vesper George School of Art. Přestěhoval se z Bostonu do New Yorku, aby byl blíž svému snu stát se designérem. Do popředí se však dostal až v roce 1948 jako návrhář a hlavní konzultant společnosti Martin Freiman’s Modernage Furniture, kde se setkal s B.G. Mesbergem, jeho pozdějším obchodním partnerem.

Paula McCobba charakterizují tenké linie, jednoduchost formy bez zdobení, výrazná lehkost. Nabízel hravý vzhled tradičních forem s nádechem skandinávského řemeslného umění. Byl realista, ale i perfekcionista s jasným odrazem jeho osobnosti. Dbal na cenově dostupný robustní materiál, jako je železo, masivní dřevo, odolné polstrování.
McCobb získal 5x v letech 1950 - 1955 prestižní ocenění Good Design Award od MoMA a roku 1959 cenu od Muzea umění Philadelphia za přispění k lepšímu designu.

http://storyofpaulmccobb.com/

Kategorie, ve kterých se nachází produkty designera Paul McCobb