Naoto Fukasawa (*1956)

Naoto Fukasawa je japonský průmyslový designér narozený roku 1956 v Yamanashi. Po studiu na univerzitě Tama Art odstartoval svou kariéru ve společnosti Seiko Epson, kde navrhoval produkty využívající mikrotechnologie. Roku 1989 se přestěhoval do San Francisca a nastoupil do designérské firmy ID Two, která byla předchůdkyní firmy IDEO. Pracoval na řadě projektů spojených se Silicon Valley. Dokonce byl zapojen i do vývoje designu a konstrukční koncepce pro Apple.

V roce 1996 se vrátil do Japonska jako vedoucí tokijské kanceláře společnosti IDEO. Roku 2003 založil vlastní studio s názvem Naoto Fukasawa Design. Jedním z prvních návrhů byl mobilní telefon Infobar, který se stal vůdcem designu v Japonsku. Dále pokračoval v tvorbě elektrospotřebičů pro domácnost, pro něž vytvořil speciální název ± 0.

V současnosti působí také jako designový poradce mnoha významných japonských firem, pořádá workshopy pro mladé designéry a vyučuje na několika institucí včetně Tama Art University a Musashiho Art University. Ve spolupráci s italskou designérskou společností Magis vytvořil kolekci Déjá-vu, která následně roku 2007 vyhrála cenu Interior Innovation Award za nejlepší předmět.

http://naotofukasawa.com/

Kategorie, ve kterých se nachází produkty designera Naoto Fukasawa