Jerszy Seymour (*1968)

Jerzy Seymour se narodil v Berlíně roku 1968 kanadské matce a německému otci, kteří byli oba baletní tanečníci. Vyrůstal v Londýně, kde studoval na polytechnické škole v South Bank a poté na Královské univerzitě umění průmyslový design. Krátce po studiu se přestěhoval do Milána a začal představovat vlastní nezávislé projekty.

Roku 2004 se Jerszy přestěhoval zpět do Berlína, kde vytvořil vlastní workshop a pustil se do série konceptuálních projektů, které se snaží oživit pozici designu ve společnosti. V průběhu let 2005 – 2009 vytvořil několik instalací, např. Brussels Brain (Design Brussels), Living Systems (Vitra Design Museum), First Supper (MAK, Videň), Salon des Amateurs (Marta Herford), Coalition of Amateurs (MUDAM, Luxembourg). Současně také spolupracoval s mezinárodně uznávanými společnostmi, jako je Magis, Vitra či Alessi.

Jerszy Seymour je návrhář, který vidí design jako vytváření situací. Jeho projety mají průmyslového až post průmyslového ducha a pokrývají širokou škálu materiálů.
Seymourovy práce lze nalézt v mnoha galeriích a muzeích světa: MOMA New York, Design Museum Londýn, Vitra Design Museum, Palais de Tokyo, Centre Pompidou Paris, MAK Vien aj.

http://jerszyseymourdesignworkshop.com/