Javier Mariscal (*1950)

Javier Mariscal se narodil roku 1950 ve španělské Valencii. Právě zde začal ve svých 19 letech zveřejňovat karikatury. V roce 1971 se přestěhoval do Barcelony a začal studovat na Escuela Elisava. Právě tam vytvořil kreslený seriál El Rrollo Enmascarado, který se prodával na ulici. Roku 1977 pořádal první sólovou výstavu v Gran Hotelu, kde přetransformoval prostor hotelu na multidisciplinární, s malovaným sklem, ručně pletenými svetry, barevnými lehátky a papírovými objekty.

Roku 1992 se jeho karikaturní pes Cobi stal maskotem olympijských her v Barceloně a v roce 2000 se postava Twipsy stala maskotem World Expo v Hannoveru. V roce 1989 zakládá vlastní studio Estudio Mariscal složené ze specialistů, kteří s ním úzce spolupracují a umožňují mu jednat s integrovanými projekty. Jeho velkou předností je i kreslení, kterým přidává do svých návrhů jedinečnost a emoce.
Z multidisciplinárního pohledu se stal uznávaným, jeho odborná činnost byla již zdůrazněna tím, že přeskakuje z jednoho odvětví do druhého, aniž by ničil komplex, díky jeho neúnavné zvědavosti a jeho vášni pro inovaci, aby se každodenní život stal zajímavější, jednodušší a přátelský.

https://www.mariscal.com/es/welcome