Julia Läufer a Marcus Keischel (*2003)

Julia Läufer a Marcus Keischel je kreativní, partnerská dvojice, která společně spolupracuje od roku 2003. Jejich studio se nachází v srdci Berlína. Zaměřují se na udržitelný design, který se rozsahuje od designu nábytku a průmyslový design přes výstavy až po firemní a komunikační design pro klienty jako Best (Itálie), GASAG (Německo), Lammhults (Švédsko), La Palma (Itálie), Martela ), Offecct (Švédsko), schneiderschram (Německo), Thonet (Německo), Wilkhahn (Německo), Zeitraum (Německo) a další. Jejich práce byla mezinárodně vystavována, publikována a oceněna.

Julia Läufer se narodila ve Freiburgu na jihu Německa. Vystudovala módní a textilní design na škole St. Martin’s School of Arts v Londýně a na Vysoké škole umění v Berlíně. Během studií pracovala u Christiana Diora v Paříži, Aproposu v Curychu a ve městě Stadttheater ve Freiburgu. Později byla vedoucí produktu pro módní značku Street One. Také měla talent v oblasti filmu, dělala asistentku kamery a režie, včetně projektů se Sergem Romanem a Stanley Kubrickem.
Před tím, než založila studio s Marcusem, se Julia po těchto zkušenostech vrátila k oblasti designu jako art directorka .

Marcus Keichel se narodil ve Frankfurtu nad Mohanem. Vystudoval průmyslový design, architekturu a kulturní studia na Univerzitě umění v Berlíně. Po dokončení studia na univerzitě pracoval jako nezávislý produktový a komunikační návrhář před založením studia s Julií. V rozmezí roků 2008 - 2011 byl Marcus rovněž hostujícím profesorem na Univerzitě umění v Berlíně a Univerzitou aplikované vědy a umění v Hannoveru. Od roku 2016 je profesorem designu výrobků na HTW Univerzitě aplikovaných věd v Drážďanech.

http://www.laeuferkeichel.de/

Kategorie, ve kterých se nachází produkty designera Julia Läufer a Marcus Keischel