Hee Welling (*1974)

Hee Welling se narodil roku 1974 v Dánsku. Celé dětství trávil celé hodiny se svým otcem v truhlářské dílně, zkoumal technické možnosti i materiály a jejich potenciál. Roku 2000 dokončil studia na Universitě umění a designu v Helsinkách a roku 2003 absolvoval Dánskou školu designu v Kodani se specializací na výrobu a design nábytku. Ihned po ukončení studia založil v Kodani vlastní designové studio.

Návrhy jsou hluboce zakořeněny v tradici skandinávského designu, který je patrný v jednoduchých, funkčních a rafinovaných vzorech. Forma a funkce jsou v jeho projektech dva důležité prvky. Hee má velký smysl pro proporce i estetiku. Kromě práce v ateliéru učí zahraniční studenty na Dánské škole designu.

Nejvíce však Wellinga proslavil návrh židlí, křesel, sofy a barových židlí pro dánskou společnost Hay. Jedná se o ekologicky šetrné výrobky se snadným recyklováním. Židle Hee jsou mimo jiné užívány v nové opeře v Oslu, nebo v australském parlamentu.

Jeho projekty byly součástí veletrhu v Kolíně nad Rýnem, Londýně, Miláně, New Yorku, Singapuru, Stockholmu a Tokiu. Spolupracuje s mezinárodně uznávanými společnostmi, jako je např. Erik Jørgensen, Laufen, Lapalma či 8000C.

http://www.heewelling.com/

Kategorie, ve kterých se nachází produkty designera Hee Welling

Celkem zbývá 45