Grethe Meyer (*1918 - ✝2008)

Grethe Meyer je jednou z nejvýznačnějších představitelů dánského průmyslového designu a architektury. Ve své době byla jako žena-designérka průkopníci v odvětví, ve kterém dominovali muži. Vždy měla pevné víru ve své návrhy a nebála se je. Její práce byla velmi systematická a důkladná. Analyzovala detaily, jako například stravovací návyky lidí nebo nedostatečný prostor v moderních domácnostech, a používala jejich znalosti k tvorbě produktů, které byly nejen krásné, ale také velmi použitelné a praktické.

V roce 1960 založila vlastní architektonickou firmu a zaměřila svou pozornost na každodenní výrobky pro kuchyň a stravování. Její pracovní proces byl otevřený a kreativní, její návrhy vždy měly kvalitu, osobnost a respekt pro uživatele. Mezi nejznámější patří její série příboru nazvaná Kodaň.

Grethe Meyer zemřela v roce 2008 po dlouhém a úspěšném životě, během něhož svými návrhy formovala způsob, jakým lidé žijí. Za svou práci získala řadu prestižních ocenění a její produkty jsou vystaveny v designových muzeích po celém světě.

http://www.grethemeyerdesign.dk/

Kategorie, ve kterých se nachází produkty designera Grethe Meyer