Gordon Guillaumier (*1966)

Gordon Guillaumier se narodil roku 1966 na Maltě. Studoval na Maltě, ve Švýcarsku, Anglii a Itálii. V roce 1991 absolvoval průmyslový design na IED v Miláně a v následujícím roce získal magisterský titul v oboru průmyslový design na akademii Domus v Miláně.

Od počátku své kariéry spolupracoval Gordon jako senior designér s Rodolfem Dordonim, Driadem a pomáhal Enricu Astorimu s novými kolekcemi designu. Od roku 1999 Gordon pracuje jako designér na volné noze a v roce 2002 založil Studio Gordon Guillaumier v Miláně, multidisciplinární designové studio zaměřené na produkty, interiéry, architekturu a poradenství.

Jeho práce zahrnuje širokou škálu produktových typologií, od interiérového po venkovní nábytek, osvětlení, keramiku, železářství, koberce, nádobí a předměty, spolupracuje s vysoce postavenými italskými a mezinárodními designovými značkami jako Minotti, Lema, Moroso, Roda, Thonet, Tacchini, Desalto, Foscarini, Bosa a mnoho dalších. Pro Desalto vyvinul kreativní strategii, od roku 2006 pracuje na uměleckém směru značky Roda společně v týmu s Rodolfem Dordonim. Spousta výrobků získala významná ocenění. Jeho práce se často objevují v mezinárodním tisku.

https://www.gordon-guillaumier.com/

Kategorie, ve kterých se nachází produkty designera Gordon Guillaumier