Böttcher & Kayser (*2007)

Böttcher & Kayser je designérské studio, které roku 2007 v německém Berlíně založili Moritz Böttcher (*1978) a Nikolaus Kayser (*1978). Působí v oblasti spotřebního zboží, nábytku, osvětlení a interiérového designu. Design pro ně znamená každodenní kulturu. Studio spolupracuje s mezinárodními značkami jako Bolia, Böwer, Johanson, Ligne Roset, Mater, Normann Copenhagen, Prostoria, Stelton, Vertigo Bird, Wendelbo aj.

Jsou držiteli i několika prestižních ocenění jako Red Dot Award, iF Design Award či Interior Innovation Award. Jejich projekty byly publikovány v knihách a časopisech po celém světě.

Moritz Böttcher vystudoval obor průmyslový designér na Univerzitě aplikovaných věd a umění v Hannoveru ve spolupráci s Dornbrachtem. Pracoval v npk industrial design v Hamburku a Nizozemsku, Barskidesign ve Frankfurtu a v letech 2006 až 2008 pro Wernera Aisslingera v Berlíně.

Nikolaus Kayser je kvalifikovaný tesař a vystudoval průmyslový design na Muthesius Kunsthochschule v Kielu. Po maturitě pracoval tři roky jako designér ve společnosti wiege Entwicklungsgesellschaft. Zaměřoval se na oblast vysoce kvalitního kancelářského nábytku, zejména na židle pro německou manufakturu Wilkhahn.

https://boettcher-kayser.de/

Kategorie, ve kterých se nachází produkty designera Böttcher & Kayser