Thomas Lykke & Ayush Kasliwal

Díky spolupráci mezi dvěma designéry – Thomasem Lykke a Ayushem Kasliwalem, vzniklo několik produktů pro dánskou společnost Mater. Základním prvkem jsou udržitelné a svěží designové výrobky s odkazem k naturalismu. Oba designéři nalezli vzájemné porozumění, respektují stejné koncepční principy i estetiku a vytváří funkční objekty.

Thomas Lykke

Narodil se v Dánsku. Věnuje se módnímu designu jak v Kodani, tak v San Franciscu. Roku 2003 založil společnost OeO, která realizuje podnikatelský potenciál prostřednictvím tvůrčí dokonalosti. Spojuje konceptuální přístup s estetickým odhodláním, je inspirována globálním výhledem, přináší novou perspektivu. Thomas získal několik ocenění, např. 2012 Elle Decoration Award EDIDA za nejlepší nábytek pro Laval Crown a židli pro Stellar Works, 2012 nominace na Danish Design Awards, 2014 nominace na German Design Awards, atd.

http://www.oeo.dk

Ayush Kasliwal

Narodil se v Indii. Vystudoval design nábytku na Národním institutu designu v Ahmedabad patřící mezi přední konstrukční instituty v Indii. Roku 2006 založil své vlastní studio designu – AKFD. Nápady a návrhy rozvíjí pomocí místního řemesla, které mají kořeny hluboko v historii. Produkty představují fúzi unikátní kreativity a nekompromisní integrity na vysoce konkurenceschopný světový trh. Odráží detailní znalost a zpracování materiálů tradičními řemeslnými metodami. Právě proto studio založil v Jaipuru, aby mohl pracovat s místními řemeslníky a vytvářet s nimi každodenní objekty. K výrobě používá především mangové dřevo, mosaz či kámen. Ayush věří, že indický design najde svou identitu v indických zdrojích, dovednosti a estetice. Rozvinul mezinárodní spolupráci studia s Tomem Dixonem, Ashley Hicks, Caravane, Le Bon Marche aj.
Kasliwaliho práce byly vystaveny na Maison et Object 2008.

http://www.akfdstudio.com