Zorganizujte si domácnost!

Hromadí se vám mnoho věcí a nevíte, kam s nimi? My vám poradíme - do koše!

Vybrali jsme 5 tipů na různé koše, které změní ráz interiéru a překvapí svou funkčností.

Praktický doplněk

Netradiční taška na větší víkendový nákup nebo koš na špinavé prádlo. Obojí zastane set tří pletených košů od Hübsch Interior z mořské trávy. Rukojeť omotaná silnými vlákny zajistí pohodlnou přepravu těžších předmětů a ochrání tak dlaně před otlačením, pevné a rovné dno zaručí stabilitu uložených věcí a jejich umístění např. v kufru automobilu. Tři vzestupné velikosti košů usnadní skladování, protože se koše dají jednoduše stohovat.

Přírodní zbarvení ručně pletených košů v kombinaci s kontrastní černou je vhodné do každého interiéru.

 

Závan orientu

Mořské řasy byly použity jako základní materiál i pro set dvou košů Effect od House Doctor. Tyto precizně provedené koše díky použitému materiálu dosahují orientálního dojmu a v interiéru vytváří efekt artefaktu dovezeného z dalekých cest.

Stylové koše jsou vybaveny dvěma úchopy pro snadnou manipulaci. Koš doplňuje víko s otvorem uprostřed, aby ulehčil větrání uložených předmětů. Těmi mohou být třeba ovoce, dětské oblečení, velkoformátové výkresy, plakáty nebo staré vydání novin. Jak koše využijete, ponecháme na vás.

 

Domácí pomocník

Pokud bychom měli z našeho výběru košů vybrat ty nejpraktičtější, byly by jimi bezesporu koše od Hübsch Interior. Látkový potah, ze kterého se koše skládají, se velmi snadno udržuje, bambusová konstrukce nezatíží ani jemné ženské ruce při manipulaci s přeplněným obsahem. Tu ulehčí i dva otvory pro uchopení.

Set dvou košů na prádlo najde uplatnění třeba v koupelně jako koš na špinavé prádlo. A protože mají rozdílné rozměry, lze je do sebe stohovat. Kdo se setkal s chaotickým uložením ponožek nebo triček ve skříni, ocení koš s víkem. Tento spolehlivý pomocník splní funkci organizéru čerstvě vypraných nejmenších kusů oblečení nebo třeba dětských plen. Plusem je také příznivá cena.

 

Pro ochránce životního prostředí

Odlišným typem košů je kolekce Restore od dánské progresivní značky Muuto. Sám autor, finský designér Mika Tolvanen, o jejich vzniku řekl, že záměrem bylo vytvořit koše, které by měly ekologický charakter. Výsledkem jsou univerzální koše z recyklovaných PET lahví a polymerové plstě.

Kolekce Restore obsahuje dvě varianty obdélníkových košů a kulatou verzi. Všechny mají ale jedno společné – disponují dvěma protějšími otvory pro úchop, jsou stohovatelné, proto ušetří mnoho místa, a vyrábí se v široké barevné škále. Jistě si je rychle zamilujete.

 

Dotek přírody

Set tří kulatých košů Water Hyacint od Cozy Living Copenhagen upoutá na první pohled velmi kvalitním provedením a materiálem, ze kterého jsou koše zhotoveny. Kromě kožených poutek pro přenos je celý koš ručně upleten ze stonků vodního hyacintu. Koš díky tomu získal na odolnosti.

I když jsou koše Water Hyacint atraktivní na první pohled, mohou být zároveň i funkčním doplňkem interiéru? Ano, mohou. A to hlavně pro tři různé velikosti, které tvoří celý set. Nejmenší z nich se skvěle vyjímá na stole jako odkládací nádoba, větší dva už pojmou třeba deštník či hole v předsíni nebo staré sběratelské mapy. Jak je využijete, ale opět necháme na Vás. K dispozici i identický hranatý set košů Water Hyacint.

 

Všech pět druhů košů najdete v našem showroomu ve Vinohradském Pavilonu.

Vytvořeno