Výstava obrazů a skla

V Galerii Pavilon se konala výstava obrazů a soch Kamily Najbrtové, Ivany Šrámkové a Pavly Soukupové.

Ivana Šrámková pozvala na společnou výstavu Kamilu Najbrtovou a Pavlu Soukupovou, společně jsou autorkami galerie S, připomenou 10 let fungování této galerie. Všechny tři představily svou aktuální tvorbu.

Ivana Šrámková je sochařka, věnuje se autorské tvorbě soch ze skla. Na výstavě představí kolekci ptáčků, malované autorské vázy i větší sochy. Sklo často kombinuje s nečekanými materiály. Rozsah její tvorby je neuvěřitelný – od komorní plastiky k monumentálním objektům a realizacím v architektuře. Vždy osobité. Autorka je zastoupena ve veřejných i soukromých sbírkách po celém světě.

Kamila Najbrtová skládá průsvitná plátna a vytváří iluzi prostoru, usiluje o vytvoření efektu hologramu. Využitím klasické malby a principů malby na skle stále posouvá své možnosti. Často se jí podaří rozechvět vzduch nad obrazem.

Pavla Soukupová vytváří obrazy kombinovanou technikou, která vychází z technik používaných od středověku na napodobování zlata a stříbra. Snaží se příběhy všedního dne zakódovat do jednoduchého znaku.

Všechny tři autorky galerie S spojuje originalita, profesionalita, humor, optimismus… a láska ke světlu, díky kterému jsou jejich výtvory nekonečně proměnlivé.

www.sgalerie.cz
www.sramkova.com

  • Kdy: 10.2. - 31.3.2017
  • Kde: Galerie Pavilon, Vinohradská 1200/50, Praha 2
  • Otevírací doba: Po-Pá 10-19.30, So 10-18, Ne zavřeno
  • Vstupné: zdarma

Vytvořeno