Výstava Anne des Brugassières a Johannes Beccer – Philoxenie

Srdečně vás zveme na výstavu Anne des Brugassières a Johannes Beccer – Philoxenie, která se koná od 22.4. v Galerii Pavilon na Vinohradech.

Anne des Brugassières se narodila roku 1963 v německém Krefeldu. Je vyučenou keramičkou a designérkou. Od roku 1994 umělkyní na volné noze. Žije na jihu Francie.

Johannes Beccer se narodil roku 1952 v německém Kempenu. Studoval na Akademii výtvarných umění v Düsseldorfu u profesora Josepha Beuyse. Studium ukončil v roce 1972. Od té doby působí jako sochař a keramik na volné noze. Od roku 1983 žije ve Francii. Za svou kariéru měl mnoho výstav v Německu, Francii, Španělsku, Švýcarsku a Nizozemí.

Již dvacet let spolu oba umělci sdílí profesní i soukromý život. Oba spojuje práce s jílem v počátcích kariér během osmdesátých let. Johannes působil jako vedoucí keramické dílny, zatímco Anna dokončovala keramickou školu. Později se oba uchylují i k jiným materiálům.

Anna nejčastěji pracuje se dřevem, které tvaruje motorovou pilou. Tuto techniku posledních dvacet let neustále vylepšuje. Sošky dále zpracovává pomocí ohně a barevných pigmentů. Její dílo vychází jak z evropských tradic, tak z dědictví primitivních společností. Společným jmenovatelem pro její sochy i malby je ryzí humanismus, přirozenost a humor.
Johannes pracuje s celou škálou materiálů (dřevo, ocel, nerosty, bronz , beton) a barev. Jeho sochy jsou především figurativní, vzpřímené a charakteristicky protáhlé. Jím ztvárněná figura je povýšena nad destruktivní povahu lidské přirozenosti.
Anna s Johanesem cestují po kočovném způsobu Evropou. Často svá díla prezentují během jednotýdenních výstav zejména v interakci s architekturou a designem. Stálou výstavu je možno vidět v Kolíně nad Rýnem.
Aktuální výstava v Pavilonu nese jméno Philoxenie a jsou na ní prezentovány nejen sochy z bronzu, kamene, dřeva a oceli, ale i malby na plátno i dřevo.

  • Kde: Pavilon, Vinohradská 1200/50, Praha 2
  • Kdy: 22.4 - 13.6.
  • Otevírací doba: Po-Pá 10-19.30, So 10-18, Ne zavřeno
  • E-mail: galeriepavilon@stockist.cz
  • Vstupné zdarma

Vytvořeno